Usługi

Usługi

Tynki gipsowe

Tynki gipsowe doskonale nadają się do wykorzystania we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych oraz użytkowych. Mogą być stosowane w pomieszczeniach suchych takich jak pokoje, czy klatki schodowe jak również w pomieszczeniach wilgotnych czyli łazienkach oraz kuchniach.

Tynki gipsowe posiadają w przeciwieństwie do tynków cem.-wap. bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, co tworzy przytulną atmosferę w pomieszczeniach, a zarazem, poprzez swoją dobrą izolacyjność termiczną ma wpływ na oszczędzanie energii cieplnej. Przy pomocy tynków gipsowych, można uzyskać gładkie, bardzo równe, dokładnie wykończone i bardzo estetyczne powierzchnie. Tynki gipsowe są bardzo dobrym podłożem pod powłoki malarskie, tapety lub płytki ceramiczne.

Tynki cementowo-wapienne

Tynki cementowo-wapienne znajdują swoje zastosowanie wewnątrz budynku, jak również na jego elewacjach. Mieszankę stanowią cement, wapno i wypełniacze kwarcowe. Zadaniem dodatków uszlachetniających jest zapewnienie materiałom plastyczności i odpowiedniej przyczepności do podłoża. Tynki cementowo-wapienne mogą być ostatecznym wykończeniem powierzchni ściany albo stanowić podłoże do wykonania wypraw takich jak gładzie gipsowe, sztablatury, tynki mineralne czy akrylowe.

Prace tynkarskie to:

  • odpowiednie zagruntowanie powierzchni ścian i sufitów, za pomocą odpowiedniego preparatu, który zapewni większą przyczepność, a także równomierną chłonność podłoży,
  • zabezpieczenie miejsc narażonych na pęknięcia za pomocą siatki zbrojnej,
  • wzmocnienie ościeży okien i naroży samych ścian odpowiednimi profilami,
  • nałożenie tynku przy pomocy agregatu,
  • nadanie stosownej faktury tynku.j faktury tynku.

Posadzki maszynowe cementowe

Nasza firma wykonuje cementowe posadzki maszynowe z wykorzystaniem mixokretów spalinowych. Maszyna przeznaczona jest do podawania suchego betonu (posadzki) oraz innych zapraw murarskich. Urządzenie wyposażono w samodzielny zbiornik mieszający oraz węże, dzięki którym materiał może być rozprowadzany na dowolnej przestrzeni. Konsystencja uzyskanej mieszanki umożliwia bardzo dokładne formowanie wylewek w poziomie, a różnego rodzaju spadki oraz uskoki, są wykonywane za pomocą różnic poziomów, wynikających z grubości zaplanowanych ostatecznych materiałów wykończeniowych. Wylewka betonowa wymaga ułożenia hydroizolacji (czarna folia), termoizolacji (styropian), betonu metodą półsuchą (5-8cm). Poziomy wylewek wyznaczamy elektronicznie.

Wylewki betonowe na powierzchni wygładzamy zacieraczkami, co daje gładką i bardziej odporną na ścieranie warstwę wierzchnią podłoża. Zatarcie w ten sposób zapobiega wyłuskiwaniu się ziaren piasku i łuszczeniu się betonu oraz zwiększa wytrzymałość. Technologia przez nas stosowana, przy tworzeniu wylewki mixokretem, pozwala na wykonanie bardzo dużej ilości pracy przy zapewnieniu wyższej jakości niż uzyskiwana podczas wykonywania wylewek w sposób tradycyjny. Jakość wykonania wylewki agregatem nie wymaga późniejszego stosowania mas wyrównawczych i wylewek samopoziomujących.

Posadzki maszynowe – płynna wylewka anhydrytowa

W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka musi szybko i bezproblemowo przewodzić ciepło instalacji grzewczej. Wszystkie te parametry zapewniają płynne wylewki anhydrytowe wykonywane przez naszą firmę.

Płynna konsystencja, niewielka grubość płyty jastrychu oraz wysoki współczynnik przewodzenia ciepła powoduje, że płynne wylewki anhydrytowe AlphaFloor oferowane przez naszą firmę nagrzewają się ponad dwa razy szybciej w porównaniu z tradycyjnymi wylewkami cementowymi. Ze względu na niewielką bezwładność cieplną, posadzka bardzo szybko reaguje na zmiany temperatury zapewniając tym samym wysoki komfort użytkowania mieszkania. Płynne wylewki anhydrytowe posiadają wysokie parametry wytrzymałościowe zarówno na ściskanie jak i na zginanie. W wylewkach anhydrytowych AlphaFloor nie występuje skurcz podczas wiązania. W związku z powyższym w wylewkach tych nie powstają odkształcenia zwane „efektem miski”. Nie stosuje się również dodatkowego zbrojenia. Poza jastrychem grzewczym, wylewki anhydrytowe z reguły nie wymagają dylatowania powierzchni. Samopoziomujące właściwości płynnych wylewek anhydrytowych zdecydowanie ułatwiają wykonanie równych, poziomych powierzchni.

Wylewki anhydrytowe już po dwóch dniach od wykonania można wietrzyć i wentylować. W przypadku jastrychu grzewczego, ogrzewanie podłogowe można uruchomić już po 7 dniach. Cykl realizacji obiektów budowlanych w ostatnich latach uległ znacznemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i wykonawca poszukuje technologii, która umożliwia osiągnięcie założonego celu przy jak najkrótszym czasie realizacji. Technologia wykonania wylewek anhydrytowych pozwala na wykonania bardzo dużych powierzchni w stosunkowo krótkim czasie.

Oferujemy kompleksowe systemy dociepleń i elewacji budynków. Wykorzystujemy sprawdzone technologie wykonywania dociepleń oparte na wysokiej klasy materiałach renomowanych producentów chemii budowlanej. Specjalizujemy się w technice izolacji cieplnej metodą lekko-mokrą przy zastosowaniu styropianu oraz wełny mineralnej. Wykonujemy wszelkie prace związane z elewacjami budynków oraz wiele innych usług ogólnobudowlanych. Stosujemy wszystkie dostępne na rynku rodzaje tynków: akrylowy, mineralny, silikatowy, silikonowy, żywiczny. Dysponujemy własną bazą transportową oraz niezbędnym sprzętem potrzebnym do prowadzenia wymienionych robót budowlanych.